Dziś 10
Wczoraj 1
W tym tygodniu 20
W tym miesiącu 62
Ogólnie 1036
Create by FxDesign

Obecnie wiele osób zwraca dużą uwagę na estetykę. To nic złego wszak lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. Jednak decydując się na zakup okien to nie estetyka powinna być kluczowa, ale jakość. Zatem w dzisiejszym poradniku przedstawimy, czym kierować się przy wyborze okien oraz jak uniknąć błędów.

 

Specjalista poleca- czy warto mu zaufać?

 

Decydując się na zakup okien oglądamy różne oferty. Mając dosyć ograniczone środki zwracamy też uwagę na cenę. To oczywiście nic złego. Jednak za dobrej jakości okna swoje trzeba zapłacić, ale nie przepłacić. Zatem koniecznie należy unikać sztuczek sprzedawców, którzy niejednokrotnie mogą chcieć po prostu pozbyć się niechodliwego towaru. Na samym początku należy poruszyć temat trendów, jednak nie należy tylko nimi się kierować, gdyż wybierając okna w unikalnym kształcie np. okrągłe nie tylko dużo zapłacimy, ale już po kilku latach możemy żałować zakupu. Tutaj najlepiej stosować zasadę: minimalizm zawsze w cenie, a prostota jest zaletą. Otóż zakup okien to inwestycja na lata. Zatem czy lepiej zdecydować się na okna PCV, czy bardziej dizajnerskie aluminiowe. Oczywiście można powiedzieć rzecz gustu, ale okna PCV mają jedną dużą przewagę nad aluminiowymi, otóż zdecydowanie lepiej utrzymują ciepło, zatem rachunki za ogrzewanie będą zdecydowanie mniejsze. Tutaj kluczowa wydaje się być izolacyjność ciepła na poziomie Uw nie gorszym niż 0, 9 W/(m2K). Warto też wiedzieć, że nie ma okien aluminiowych energooszczędnych. Zatem jeżeli fachowiec zachwala nam okna aluminiowe to po prostu, albo nie zna się na swojej pracy, albo też próbuje nas "naciągnąć".

 

Od czego zależy cena okien?

 

Wiadomo cena okien zależy od materiałów, z jakich zostały wykonane, ale również od kolorów i parametrów technicznych. Zatem cennik okien jest naprawdę różny. Jak więc nie przepłacić? W tym przypadku zasada jest bardzo prosta. Otóż udając się do sklepu nie należy pochopnie podejmować decyzji. Warto po prostu porównać kilka ofert. Tutaj trzeba wiedzieć, że kupowanie okien od producenta jest zdecydowanie tańsze, niż zakup przez pośredników. Niestety im więcej pośredników, tym cena jest zdecydowanie wyższa. Dosyć często również znane marki windują koszty, gdyż wydając duże sumy na reklamy niestety rekompensują sobie to zawyżaniem ceny. Dlatego tak ważne jest porównanie parametrów technicznych. Jeżeli okna produkowane są w większym zakładzie, czy fabryce to cena jest zazwyczaj niska. Małe prywatne firmy mają ceny wyższe, jednak czasami ich praca jest bardziej dokładna i produktu są dopracowane w każdym nawet najmniejszym szczególe. Ważny jest też montaż. W tym przypadku lepiej zlecić go firmie, od której zakupujemy okna. Oczywiście wymianę okien można też zlecić osobom trzecim. Jednak wiąże się to nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale również z utratą gwarancji.

 

Zatem decydując się na zakup okien trzeba być ostrożnym. Warto porównać kilka ofert i wybrać, taką gdzie jakość i cena idą w parze. Aby uniknąć błędów nie należy podejmować decyzji pod wpływem impulsu i już na początku trzeba wiedzieć, jakich parametrów oczekujemy i na czym nam zależy.

Design by FxDesign FxDesign